31 Ağustos 2008 Pazar

Sonradan Oyuna Giren Defanslar SorunsalıGeçen sene Serdar Kurtuluş 'un sonradan oyuna girdiği haftada defans oyuncularının puanlamasında bir sorun yaşanmıştı Ntv Fantezi Futbolda. Bizde blogda bunun üzerinde bir yazıyla durmuş ve sonrasında da Ntvspor.net Yayın Yönetmeninden konuyla ilgili bir cevap maili almıştık.

Sorun kısaca şundan ibaretti : Maçın başında ilk 11 başlamayıp da sonradan oyuna giren defans oyuncusu , oyunda kaldığı süreyi gol yemeden tamamlasa bile oyuna girmeden önce takımının yediği gollerden dolayı eksi puanlarla değerlendirilmekteydi. Bizde bu adaletsizlikle ilgili şikayet mailimizi göndermiş ama cevap olarak bu hatanın farkında olduklarını ama sistemin değiştirilemediğini öğrenmiştik. ( Ne sabit sistem yapmışlar ki her hafta yaşanan oyuncu puanlaması hatalarından , bu tarz yapısal problemlere kadar hiç bir hatayı değiştiremediler 5 sene boyunca ...)

İlginçtir ki LİG TV 'ye geçtiğimiz yeni sezonun ilk haftasında bu sorunsal bize yine BJKli Serdar Kurtuluş vesilesiyle geldi. Serdar , Antalya maçında son 6 dakikada oyuna dahil olmuş ve oyunda kaldığı süreyi gol yemeden tamamlamıştı. Mantık çerçevesinde , Serdar 'ın bireysel olarak yani takımının defansının o oyuna girmeden önce kalesinde 2 gol görmesi performansından bağımsız olarak değerlendirilmesini umuyorduk. Ama konuyla ilgili LİG TV 'nin uygulamasının nasıl olacağını da merak etmekteydik. Ertesi gün puanlara baktığımızda Serdar Kurtuluş'un 5 puan ( 1 puan : oynayan futbolcu , 4 puan : gol yemeyen defans ) aldığını gördük. Geçen sene şikayette bulunduğumuz konunun , LİG TV 'nin sisteminde hali hazırda çözülmüş olması fantezi futbolseverler olarak bizi de sevindirdi. Sonuç itibariyle bu sene defans oyuncuları sonradan oyuna dahil olduklarında gol yemezlerse ( bu son 1 dakika bile olsa ) defansın gol yememe puanından faydalanıyorlar !!!


Hiç yorum yok: